Vítejte na fanouškovském webu kapely Breaking Benjamin ! =) // poznámka: na webu se pracuje takže omluvte prosím chyby =) // poznámka č.2: jakej je rozdíl mezi kosou a cosa nostrou(jedno je na sekaní trávy a druhý je sicilská mafie), chytrý český člověk : mno.... to první je na sekání trávy a to druhý na sekání jetele :D ?!

Statistika

Můj Banner

Spřátelené stránky

Staň se fanouškem

Zaregistruj se na hudebniskupiny.cz k breaking benjamin a pomoz rozšířit komunitu....

Kalendář

Diskografie

Breaking Benjamin EP
Saturate
We Are Not Alone
So Cold EP
Phobia

Po zobrazení celého článku bude k dispozici nejen fotka alba,podrobnosti o albu,ale i seznam písní spolu s originálním textem z oficiálních stránek Breaking Benjamin.

A tam kde je původní anglický text...to přeložím hned jak budu mít čas

The Breaking Benjamin EP is Breaking Benjamin's first and only release before being signed to the Hollywood Records Label. The EP was released in and around the bands home town of Wilkes-Barre, PA, where all 2,000 copies sold out in the weeks following its release.

Release

Recorded at Saturation acres in Danville, PA, The Breaking Benjamin EP is rock group Breaking Benjamin's first, and only independent release before being signed to a record label. It was here that the band recorded and released of 2,000 copies of their self titled EP, as well as putting the their first single Polyamorous into heavy rotation at local rock station 93.7 X. All copies of such EP promptly sold out, and the band was soon signed to Hollywood Records.

Notes

The EP contains versions of songs which were re-recorded for "Breaking Benjamin's" first major label release "Saturate (album)". Some tracks contain only minor alterations to their "Saturate" counterparts, such as the chorus in "Medicate". Likewise, the vocal track for "Shallow Bay", featured on the EP, is in fact the same vocal track as heard on its "Saturate" counterpart.

Kapela podepsala v roce 2001 smlouvu s nahrávací společností Hollywood Records po úspěchu Breaking Benjamin EP, které vydali nezávisle a prodaly se všechny kusy, které byly vyrobeny (celkem jich bylo 2,000). S Hollywood Records vydali své první album nazvanéSaturate 27.srpna 2002. Prvním singlem z alba byla píseň „Polyamorous“, která se poměrně často hrála v rádiích, avšak nezaujala masy. Video k této písni vyšlo ve dvou různých verzích. Následujícím singlem byl „Skin“, avšak ten byl ještě méně úspěšný než jeho předchůdce. Tuto píseň zahrála kapela v show „Jimmy Kimmel Live“. Posledním singlem byl „Medicate“ který poměrně úspěšný byl. Alba Saturate se prodalo přes 300,000 kusů.
Posledni komentare
31.10.2009 14:13:28: chybí ti tam nové album Dear Agony frájo smiley${1}
29.června 2004 vydali Breaking Benjamin svoji další desku s názvem We Are Not Alone. Úvodním singlem byl „So Cold“, který se dostal na druhé místo v hitparádě Billboard Mainstream Rock chart. Stejně jako pro píseň „Polyamorous“ byla natočena dvě videa. Jedno z nich propagovalo film Hellboy. Úspěch písně „So Cold“ zajistil albu We Are Not Alone ke konci roku 2005 platinovou desku. Dalšími singly byly písně „Sooner or Later“ a noě nahraná verze písně „Rain“, kterou lze nalézt na pozdějších vydáních alba. I když se na druhé místo hitparády Mainstream Rock, v rádiích se hrála poměrně málo. K písni „Sooner or Later“ byl natočen videoklip a v rádiích se poměrně hrála. Později skupina vydala EP So Cold, které obsahuje živé verze písní „So Cold“ (akustická), „Breakdown“, „Away“a studiovou verzi písně „Blow Me Away“ (byla zařazena do videohry Halo 2) a „Lady Bug“.

V září 2004 byl z kapely vyhozen její zakládající člen a bubeník Jeremy Hummel. 28. září 2005 na zbytek kapely a jejich management podal žalobu. Tvrdil, že nedostal peníze za písně, na jejichž autorství se podílel. Jako náhradu žádal o více jak 8 milionů dolarů. Později na svých oficiálních stránkách uvedli, že žalobu vyřešili dohodou.

So Cold is the third EP released by alternative/rock quartet Breaking Benjamin. It was released on November 23, 2004. It contains live versions of "So Cold," "Breakdown," and "Away" from We Are Not Alone, as well as studio recordings of "Blow Me Away" from the Halo 2 soundtrack, and a song entitled "Lady Bug", which was recorded during a session at Saturation Acres, during production of their first album, Saturate. In an interview with Guitar World, Aaron Fink and Ben Burley said that the movie 28 Days Later was an inspiration while writing the song, because of its feeling of desolation.

The EP is also an enhanced CD, which contains minimal user interactivity.

Music video

The music video of So Cold shows a preacher standing at the edge of a swamp. The story takes place in the 1800's, judging by the style of clothing. The scene then shifts to a group of people walking in a forest. One man can be seen carrying a large stone with the Breaking Benjamin Celtic knot on it. He is shackled to it throughout the video and struggles carrying the stone. Towards the end of the music video the group of people arrive at the swamp where the preacher is. Then the man carrying the stone walks into the swamp and drowns.

Na podzim roku 2006 vyrazili na turné jako předskokani kapely Godsmack na turné “IV“ a koncertovali především na východě a až poté na západě. Některé z koncertů byly zrušené, nebo kompletně přenechané pouze pro Breaking Benjamin kvůli sporům. Mnoho z koncertů od 3. prosince bylo přesunutou kvůli nemoci některých členů. Poté se vydali na turné po USA s kapelami Three Days Grace a Nickelback.

4. března 2007, odvysílala americká stanice HDNet hodinový koncert BB v pennsylvánském městě Bethlehem v Stabler Arena. Tento koncert je i na druhém vydání DVD Phobia.

17. dubna 2007 vydali BB znovu své album Phobia.

Singl z tohoto alba, „Breath“, se stal jejich prvním číslem 1 v hitparádě Billboard.

Právě jsou na turné s kapelami Three Days Grace, Skillet, Red a Puddle of Mudd.

29. června 2007 se skupina objevila v show Jaye Lena a vystoupili s písní „Breath“. 6. července 2007 s ní vystoupili taktéž, avšak v show Craiga Fergusona.

10. července 2007 zveřejnila kapela svůj nejnovější singl „Until the End“ na svůj profil na MySpace.